מכללת פרופסורה

המכללה ללימודי חינוך, פסיכותרפיה ובריאות הנפש

מעל 10 שנות ניסיון ובוגרות שמובילות את תחום הטיפול השיקום, הייעוץ וההנחיה.

אודות מכללת פרופסורה

אנו מאמינים שהטיפול הוא באדם ובשורש הבעיה ולא בשיטה.
לכן, מכללת פרופסורה מכשירה תלמידיה באמצעות שיטת לימוד אינטגרטיבית ומקיפה.

שילוב הכלים וריבוי האפשרויות מאפשר טיפול מעמיק ויסודי באדם במטרה לדייק ולייעל את רמת הטיפול ולמקסם את הצלחתו. אנו מכשירים מטפלים ומדריכים בכירים במקצועות החינוך, פסיכותרפיה, טיפול ואימון, שיקום, בריאות, ייעוץ, הנחייה והדרכה.

מכללת פרופסורה הוקמה בשנת 2013 עם חזון ברור:
לסייע לנשים לממש את עצמן ואת השליחות שלהן בחייהן, להגשים חלומות ומשאלות לאנשים, לסייע לנשים בהעצמה והתפתחות אישית ולהתפרנס בכבוד, זיהוי הייעוד והשליחות שלהן וסיוע לעבור טרנספורמציה בחייהן מתוך מיצוי מלוא הפוטנציאל הטמון בכל אחת ואחת.

לחזק את תחושת המסוגלות והאמונה בעצמן ביכולותיהן, לחזק את החוסן הנפשי של כל אישה ואישה להתמודד עם קונפליקטים ואירועי חיים ומשברים, לסייע לתרגם את ההון האנושי שלהן לכסף ולפרנסה, מתוך תחושה מלאה של נתינה ושליחות בעולם ולהרבות אהבה 💖.

הלימודים בפיקוח של קריית החינוך ושינגטון היחידה ללימודי חוץ.

הלימודים במכללה מתבצעים על ידי מרצים מומחים ומצוינים בתחומם, בעלי ידע מקיף ואינטגרטיבי בדגש על חדשנות יצירתיות ומצוינות בטיפול.

  1. אשכול א'- פסיכותרפיה אינטגרטיבית לגיל הרך וילדים: אשכול לימודים רב תחומי לפסיכותרפיה ועבודה טיפולית חינוכית לגיל הרך ולילדים, המשלב כלים יצירתיים בתהליכי טיפול אינטגרטיבי פרטני וקבוצתי.
  2. אשכול ב'- פסיכותרפיה אינטגרטיבית: אשכול לימודים רב תחומי לפסיכותרפיה אינטגרטיבית ועבודה טיפולית חינוכית המשלב, כלים יצירתיים בתהליכי טיפול אינטגרטיבי פרטני וקבוצתי.
  3. אשכול ג'- פסיכותרפיה אינטגרטיבית לילדים ונוער, במיקוד לנוער בסיכון: אשכול לימודים רב תחומי לפסיכותרפיה אינטגרטיבית ועבודה טיפולית, חינוכית לילדים ונוער, המשלב כלים יצירתיים בתהליכי טיפול אינטגרטיבי, פרטני וקבוצתי.
  4. אשכול ד'- פסיכותרפיה אינטגרטיבית בחינוך המיוחד במיקוד להפרעת קשב ולקויות למידה: אשכול למידה רב תחומי לפסיכותרפיה ועבודה טיפולית חינוכית לילדים, נוער ומבוגרים, במיקוד להפרעת קשב ולקויות למידה, בחינוך ובחינוך המיוחד, המשלב כלים יצירתיים בתהליכי טיפול אינטגרטיביים, פרטניים וקבוצתיים.

במכללה ישנו מבחר של אשכולות לימוד בתחומים מגוונים. בכל אשכול תעברי מספר התמחויות לבחירתך: מסלול תלת שנתי שאורכו כשנה וחצי עד שנתיים או מסלול ארבע שנתי שאורכו כשנתיים עד שנתיים וחצי.

בכל מסלול תוכלי לבחור את אופן הלימוד המתאים לך:

  • מסלול לימודים פרונטלי במכללה בשילוב למידה דיגיטלית עצמאית של קורסי החובה (עם תמיכה פדגוגית אישית בלמידה העצמאית).
  • לימוד דרך הזום מכול מקום בשילוב למידה דיגיטלית עצמאית (עם תמיכה פדגוגית אישית בלמידה העצמאית).
  • למידה דיגיטלית של הקורס כולו בקצב אישי ובזמן שלך (עם תמיכה פדגוגית אישית לאורך כל התהליך).

יעקב מושלי 12, חיפה.

להיות מדענית העתיד בטיפול

הבוגרות שלנו מספרות

ברצוני להודות על שנתיים של לימוד פורה המשמש אותי בעבודה ובבית. עברנו הכשרה יחודית עם ראייה ועומק לנפש האדם. תוכנית לימודים אינטגרטיבית המאפשרת דיוק בטיפול. ללא ספק זאת זכות גדולה ללמוד במכללה ואצל רחלי. ממליצה על המכללה ועל רחלי בחום. תמיד הייתה שם בשבילנו לעזור לסייע ושרק נחכים ונלמד. רציתי לומר תודה על חווית למידה ועל ידע חשוב ומשמעותי שבו אני נעזרת בכול מקום. הקורס פותח דלתות ועזר הן במישור האישי והן התעסוקתי. לא נמצא עוד קורס כזה ,עם מנחה חכמה ומדהימה. ממליצה לכולן לזכות ללמוד עם רחלי ובמכללה את אלופה אשרייך, זכות גדולה.
ליאת שטרלינג
ראשית אני רוצה להודות לה' הטוב שכיוון אותי למכללת יוזמות עתיד ולרחלי שכיוונה אותנו להצליח בצורה הכי טובה .אני יודעת ומרגישה שאני בידיים טובות. נהנתי מכול ההנחיות והכלים העוצמתיים והדרך בה רחלי מובילה את הקבוצה לגיבוש ואהבה. הכול היה מיוחד ועשיר בכול מיני כלים . זו חוויה שלא ניתן לחוות אותה בשום מקום. אז אנחנו ממש זכינו. יצאתי עם פתח גדול לפרוץ להנחות ולטפל . סיפוק ענקי ומלא כלים. בנוסף וחלק בלתי נפרד הייתה העזרה הגדולה שלך רחלי. התיקונים ושיחות ההסבר הארוכות. למדתי על עצמי המון! המסר שלי: לשמור על מיקוד, די לדחיינות והידיעה שכח היצירתיות שהחדרת בי רחלי הוא חזק מאוד אצלי היום. תודה מכל הלב!
אוראל שלזינגר
בראש המכללה רחלי המרצה והמנחה היא אשת אשכולות! מרצה חדה, מדוייקת וברורה, בעלת ידע עצום, חושים 'מחודדים', יכולת זיהוי ואבחון מדוייקים , נסיון רב ,תובנות חיים ובקיאות רבה! ומעשירה את התלמידות בידע רב ומגוון . זכות גדולה ללמוד ממנה ! תכנית הלימודים מגוונת מאוד ומורכבת מנושאים מעניינים, רלוונטים , חשובים בחיי היום יום ופרקטיים ממש מתוך ולתוך "השטח" כל זה תורם רבות בהיבט המקצועי, ומעשיר מאוד את הידע שלי! זכיתי להכיר בפעם הראשונה מושגים מקצועיים רבים ! בכל שלבי הלמידה ,הן העצמאית והן הפרונטלית יש ליווי , תמיכה והכוונה בזמינות גבוהה עי רחלי . בלמידה משולבים תרגילים רבים שתרמו לי רבות בעיקר בהכרות יותר טובה עים עצמי, שינוי , גמישות ויצירתיות בחשיבה, בהבנה נכונה של מצבים וחיזוק ושיפור היכולות האישיות שלי ,למעשה תוך כדי למידה, אני עוברת אימון אישי לעצמי לחיים טובים ונכונים יותר בכל המישורים. אני ממליצה מאוד על המכללה לכל מי שרוצה בידע יישומי ותובנות לחיים, האישיים והמקצועיים. בהצלחה 🌸
עינב זוהר
רק שתבינו כמה ידע קיבלנו וכמה הוא מחלחל לתוך החיים שלנו וניתן להשתמש בו ביום יום עוד לפני שניגשנו לטפל בנוער. שאפו ענק לרחל.
אורלי שמש
תודה לך על הכל, מעריכה את כל מה שאת עושה בשבילי. את יודעת, לכל אחד בורא עולם שולח עוזרים מלמעלה ורק לו יש את הדרכים שלו ואת השליחים שלנו. אז את מורה ענקית וגדולה מהחיים ואם אני אצליח בזה, הרבה יהיה בזכותך!
רבקה שפירא
הלימודים היו ללא פשרות ותקלות בדרך ומאוד מקצועיים. היה לי לעונג ללמוד במכללה ולהנות מרמת לימודים גבוהה ללא פשרות ועם אווירה רוחנית גבוהה. בעקבות הקורס חוויתי תהליכי העצמה והתפתחות אישית, היכרות על האני העצמי שלי באופן מעמיק. למדתי להקשיב לצרכים שלי, תחושת המסוגלות שלי התחזקה והתחלתי להעז וליזום יותר דברים שרציתי לעשות ולתת לעצמי יותר מקום בחיים שלי. אני ממליצה בחום ללמוד במכללה - גם רמה מקצועית וגם משנה חיים.
פייגי מנו
במפגש הראשון כבר הבנתי שהגעתי בדיוק למקום הנכון בשבילי כרגע והרגשתי שאני בתחילת תהליך לריפוי ושינוי ובאמת, לאחר חצי שנת לימודים, עברתי תהליכים ושינויים מדהימים שלא אוכל לפרט. אוכל רק לומר שחיי השתנו לטובה בכל התחומים והיום אני אדם אחר, טוב יותר. הקורס משנה חיים. לכל אדם שרוצה באמת להכיר את עצמו, להתחבר לעצמו ולהיות במודעות שזה בעצם החיבור לחיים האמיתיים ומי שלא חי במודעות לא באמת חי את החיים. תודה לרחלי המיוחדת במינה שלא ויתרה עלי והייתה שליחה טובה, על המקצועיות, הרגישות, ההתחשבות, הזמינות והליווי הצמוד והכל בחיוך ובמאור פנים. ממליצה בחום!
מירב שרוני
מכללת בוטיק הנותנת שירות אישי לתלמידים. חווית הלמידה מועצמות ומעניקה כלים וידע למימוש ההצלחה. המרצה איכותית, אמפתית, מכילה, מתחשבת ונותנת מענה אישי לכל תלמידה לאורך הלימודים וגם מחוץ למסגרת הלמידה, להבדיל מלימודי תואר במכללה, שם מתמודדים לבד ולא תמיד יש מענה. והדובדבן שבקצפת - הנושא העיקר החשוב ביותר הוא מגוון האפשרויות של תוכניות הלמידה העשירות בכלים וידע מעמיק ומרתק השם את הפוקוס רק בנושא של ההתמחות עצמה וללא קורסים משעממים שאינם קשורים לנושא כמו במכללות אחרות. בנוסף, הכלים שלוקחים איתנו לבית תוך כדי הלמידה מהווים משמעות עצומה עבורי לקידום הילדים שלי לחברים שלהם ולכל מי שצריך תמיכה למימוש ההצלחה בכל התחומים.
אביבה לוי
כשהתחלנו את הלמידה הפרונטלית הייתי בחודשים הראשונים בתהייה האם אוכל באמת להפוך למטפלת. ככל שאנו מתקדמים אני מרגישה שיותר ויותר אני מקבלת ביטחון, התהליך שאנחנו עוברים בכיתה מעשיר ועמוק ואני מאוד ממליצה לכל אחת על המסלול המדהים הזה, הליווי של רחלי מאוד משמעותי. עבורי הלמידה בקבוצה היא דרך מאוד משמעותית ועוזרת ואני מצפה מאוד להמשך שבבירור רק הולך ונהפך משמעותי יותר יותר ככל שמתקדמים. הכלים שאנחנו רוכשות, ככל שהלמידה נמשכת, נותנים לי את הביטחון שבחרתי בקורס הנכון, הרמה של הלימוד מאוד מעמיקה, מכסה טווח רחב מאוד של ידע וכלים מכל התחומים ויוצרת עבורנו חיבורים שלא קיבלתי בעבר בשום תחום לימוד אחר שעשיתי, ואני יותר ויותר מקבלת את ההרגשה שאני מסיימת עם תעודה שתהיה שימושית עבורי וללא ספק אני לקראת שינוי תעסוקתי שהוא החלום שלי מזה הרבה שנים... רחלי מנחה רצינית, משמעותית ומעוררת השראה, הליווי והזמינות שלה נותנים לי את ההרגשה שיש מישהו בצד שלי, תומכת ועוזרת ונכונה תמיד להתמודד עם כל סיטואציה... הקורס הזה מעצים אותי ונותן לי תחושה שאני מגשימה חלום.
ליהיא כרמי
נרשמתי למכללה לקורס מדריכה בכירה בחינוך מיוחד. הקורס מועבר באופן מאוד ידידותי וכל תלמידה זוכה לליווי אישי של המנחה. הלימודים בכיתה חווייתיים ומהנים ומהרגע שהתחלתי ללמוד אני עוברת בעצמי תהליך של ריפוי והעצמה ורכשתי כלים שונים ומגוונים מעולמות הטיפול המסייעים לי בצמיחה האישית שלי ובנוסף מסייעים לי כאם בהתנהלות מול ילדיי.
מיה עמיאל
מהר מאוד הבנתי שיש שילוב עם חומר מעשי וליווי צמוד של המרצה המדהימה רחלי שהייתה זמינה לכל שאלה, כיוונה ומיקדה אותי בכל מה שדרוש, בנוסף הייתה אוזן קשבת. רכשתי כלים תוך כדי התהליך שעברתי, הלימודים חיזקו אותי ומיקדו אותי בעיקר. מעבר לכך אני מרגישה עצמאית וכשירה להתחיל לעבוד בתחום מה שלא קורה בהרבה קורסים אחרים שיוצאים עם תעודה, כאן הלימודים באמת פרקטיים ויש לי אפשרות להתחיל לקבל מטופלים. הגעתי למקום הנכון! אווירה טובה, חומר לימודי מעניין ומרתק, מענה וליווי ואפילו רכשתי חברות בקורס ממליצה בחום🙏🏽❤️
רעות כהן
שמי בת שבע גדליה ואני בוגרת קורס ילדים מתבגרים ונוער בסיכון. אני עובדת חינוך בתיכון בחטיבה עליונה ובמסגרת עבודתי פגשתי ילדים ובני נוער עם מגוון רחב של בעיות בתחומים שונים ומגוונים. הגעתי לקורס במטרה לקבל יותר כלים כדי ליישם אותם בעבודתי בשטח. קשה לי לתאר במילים את כול התהליך העמוק והפנימי והשינוי שעברתי במהלך הלימודים וההכשרה בקורס. כשהגעתי למכללה פגשתי את הגברת רחלי אוחיון המקסימה והיקרה, מנהלת המכללה והמנחה הפדגוגית של הקורס שקיבלה אותי באדיבות ובאמפטיה עם הרבה קשיבות סבלנות ואהבה. מבחינת תוכן הקורס לדעתי לא קיים עוד קורס כזה בכל רחבי הארץ וזאת בהשוואה לקורסים אחרים העוסקים בתחום הנוער ונוער בסיכון לא היה קורס כזה שהכיל את כול הכלים הרחבים שקבלנו בקורס במכללת יוזמות עתיד. הרמה המקצועית והלימודית ,מאד גבוהה .הכלים שרכשתי עזרו לי מאד בכל תחומי החיים. הם סייעו לי להעצמה והתפתחות אישית והכרה מעמיקה של מי אני?? ומה הזהות שלי?! הודות לקורס הכרתי יותר את האני העצמי שלי ,למדתי להתבונן פנימה ולהתחבר לעצמי יותר. הלווי לאורך הקורס היה לווי צמוד ושוטף רחלי עזרה ותמכה לאורך הקורס בכל שלב לשלב. הרגשתי שתמיד יש לי מענה ואוזן קשבת. הקורס השפיע על כול מערכות חיי על הזוגיות חיי המשפחה ההתייחסות לילדי ובהתייחסות האישית לעצמי ובעבודתי בבית הספר אודות לכלים שרכשתי בקורס התאפשר לי לסייע המון . הייתה לי הזכות ללמוד במכללת יוזמות עתיד . אני ממליצה בחום רב ללמוד במכללת יוזמות עתיד אצל רחלי אוחיון לכול מי שרוצה לשפר את מערכות היחסים שלה בחיים ולקבל הסמכה רחבה ומקצועית.
בת שבע גדליה
וואו! הקורס הזה איתך הוא אחד הבחירות הכי טובות ונכונות שעשיתי בחיים שלי!
ליאל חביש

השאירו פרטים