ניר עובדיה

בית סוכן Nova מקבוצת שקל

ניר עובדיה

נובה הוקמה בשנת 2020 מתוך אמונה מלאה שהסוכנים ירגישו בית ומשפחה. MBA - במנהל עסקים עם התמחות בשיווק וניתוח מערכות מידע. מעל 25 שנה בעולם הביטוח בעל נסיון ניהולי ושיווקי עשיר בתפקידי ניהול בכירים בקבוצת הפניקס וקבוצת ביטוח. קצת עליי - נשוי באהבה למירב ולנו 3 בנות ואנחנו גרים בגבעתיים. המוטו שלי בחיים ״שהנפש רוצה הגוף יכול״ מה שמוביל אותי לתחרויות איש ברזל אותן אני עושה בסבל ובהנאה.

איציק בן סימון

מנהל אגף הבריאות בקבוצת שקל בעל ידע מקצועי נרחב. האגף מלווה עשרות אלפי מבוטחים באלפי אירועים רפואיים: החל מתביעות להשתלות איברים, תביעות לתרופות בהצלת חיים, מימון פרטי לבדיקות, סיוע בניתוחים וסיוע בבחירת הרופאים הטובים ביותר. בעל וותק של מעל 15 שנה.

סיון ברק

מנהלת תחום פיננסים קבוצת שקל , מביאה עימה ניסיון של 20 שנה בעולם פיננסיים , בתפקידה האחרון ניהלה את מערך קרנות ההשקעה האלטרנטיביות של קבוצת הפניקס קפיטל. בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ובעלת רישיון סוכן ביטוח מטעם רשות שוק ההון ורישיון לייעוץ פיננסי מטעם הרשות לניירות ערך.

שרית אנטלר

בעלת תואר ראשון במנהל העסקים מהמכללה למינהל בראשון לציון. בעברה ניהלה צוותים בתפעול הסגרים ולקוחות פרטים בחברות ביטוח, מנהלת אגף התפעול של Nova מעל 4 שנים.

גילת כהן

מנהלת תחום אלמנטר. בעלת 25 שנות ניסיון בתחום הביטוח, בהן שימשה במגוון רחב של תפקידים וצברה ידע מקצועי ורחב למתן פתרונות לעסקים ולקוחות פרטים.

 • ביטוח חיים
 • ביטוח בריאות
 • תוכניות פנסיוניות
 • פיננסים וההשקעות
 • פנסיוני
 • ביטוח נסיעות לחו"ל
 • ביטוח רכב
 • מומחי השקעות
 • חסכון פנסיוני
 • חסכונות
 • ביטוח משכנתא

טלפון נייד: 054-9008065
טלפון במשרד: 054-8151188
מייל: info@nova-ins.co.il
כתובת המשרד: יגיע כפיים 21, פתח תקוה

3,500 ₪

ממוצע חסכון למשפחה בשנה

בית הסוכן Nova מקבוצת שקל

לקבלת ליווי מקצועי ללא התחייבות השאירו פרטים

ביטוח בריאות

 • מה זה ביטוח בריאות פרטי?

כל אזרחי ישראל מבוטחים בביטוח הבריאות הממלכתי ויכולים להרחיבו לתוכניות המשלים של קופות החולים (שב”ן – שירותי בריאות נוספים).

כיסויים אלה מספיקים לנו ביומיום, אך אם אנו מתמודדים עם אירוע רפואי מורכב דוגמת ניתוח, השתלה או טיפול מיוחד אחר, המענה של ביטוחי הבריאות הממלכתיים לא תמיד מספיק. המתנה של שבועות ואפילו חודשים לבדיקת רופא מומחה, בדיקות אבחנה כגון MRI או CT, ניתוח ללא אפשרות לבחור את הרופא/ה המנתח/ת (בהנחה שבמסגרת המושלם ניתן לבחור מנתח/ת שעובדים עם הקופה) ורכישת תרופות בעלויות של עשרות אלפי שקלים כי אינן כלולות בסל הבריאות –אלה כמה דוגמאות למצבים קשים שפוליסה פרטית יכולה למנוע.

ביטוח בריאות פרטי מבטיח לכם כיסוי רחב ומקיף לטיפולים רפואיים כגון ניתוח בישראל או השתלה; למבוטחים תהיה זכות לקבלם במסגרת פרטית שאינה תלויה במערכת הבריאות הציבורית.

 • ההבדלים בין ביטוח בריאות פרטי לבין שרותי בריאות נוספים תקנון מול חוזה

השב"ן הינו תקנון אחיד. אין התחייבות של קופת חולים לקיים את התנאים המפורטים בו לכל אורך חיי העמית בקופה. במרבית השב"נים מופיעה בתקנון השורה הבאה: "הקופה רשאית לשנות מעת לעת את זכויות העמיתים בשב"ן". תנאי השב"ן משתנים מעת לעת, לרבות המחירים. השב"ן מפוקח ע"י משרד הבריאות ואינו כפוף לחוק חוזה ביטוח.

פוליסה פרטית בחברת ביטוח הינה חוזה בין המבוטח לחברת הביטוח. חברת הביטוח מתחייבת לתנאים לכל, תקופת הביטוח ואיננה רשאית לבצע כל שינוי אלא שינוי שמיטיב עם המבוטח (או שינוי שנקבע ע"י המפקח על הביטוח). פוליסה בחברת הביטוח כפופה לחוק חוזה ביטוח המסדיר את כל מערכת היחסים (חובות וזכויות) שבין המבוטח לחברת הביטוח.

 • חיתום רפואי

על פי חוק בריאות ממלכתי רשאי כל חבר קופת חולים להצטרף לשירותי השב"ן ללא מגבלה של מצב בריאותי קודם והקופה חייבת לבטחו. לעומת זאת, חברת ביטוח רשאית לסרב לבטח אדם בשל מצבו הרפואי או לבצע לגביו חיתום המביא בחשבון את גילו ואת מצבו הרפואי בעת קבלתו לביטוח. החיתום נעשה על פי הצהרת בריאות שמוסר המבוטח לחברה. בהצהרה מחויב המבוטח לגילוי נאות של מצבו.

בפוליסות קבוצתיות הנערכות בחברות ביטוח, ניתן לקבל את כל המבוטחים ללא הצהרות בריאות ולאחר 12 חודשי ביטוח, חברת הביטוח מחויבת לכסות מצב רפואי שהיה קיים במועד ההצטרפות (בכפוף לתנאי הפוליסה וסייגיה).

 • מחיר

מבוטחי שב"ן משלמים מחיר אחיד על פי קבוצות גיל וללא קשר למצבם הבריאותי. המחיר והתקנון מפוקחים ע"י משרד הבריאות וההצטרפות פשוטה ביותר באמצעות מוקדים טלפוניים. בחברת ביטוח המחיר נקבע לאחר חיתום המתחשב כאמור בגילו ובמצבו הבריאותי.

בפוליסות קבוצתיות הנערכות בחברות ביטוח, לרוב המחיר יהיה אחיד לכל הגילאים. לרוב, העובד ובני משפחתו לא יידרשו למלא שאלון רפואי והצירוף לביטוח ייעשה באמצעות סוכנות הביטוח במקום העבודה.

תגמולי ביטוח

מבוטחי שב"ן מקבלים את השירות או המוצרים בדרך של שירות חינם או מוזל במתקני הקופה או מספקים שבהסדר עם הקופה (לרבות בחו"ל) ולעיתים כרוך בהשתתפות עצמית. חברות הביטוח מאפשרות קבלת פיצוי כספי או תשלום ישירות לספקי השרות (רופאים, בתי חולים ועוד) בחירת ספקי השרות רשימת הספקים ו/או הרופאים מתוך רשימה (לפוליסות בריאות החל מ02/2016) לאחר הרפורמה.

 • השתתפות עצמית

על מנת להבטיח מחיר נמוך, מבוטחי שב"ן משלמים סכומי השתתפות עצמית גבוהים יחסית, המגיעים עד כדי 50% לתרופות יקרות, לטיפולים ולמכשירים יקרים. בחברות הביטוח ההשתתפות העצמית נמוכה יחסית ברב הסעיפים. החל ממרץ 2008 נקבעה השתתפות עצמית לכל הניתוחים בשב"ן. ההשתתפות העצמית תהיה לכל הפחות 15% מעלות הניתוח ועלולה להגיע לעשרות אלפי שקלים.

 • אכשרה/המתנה

הן מבוטחי השב"ן והן מבוטחי חברות הביטוח מתנים את הזכות לקבלת פיצוי בתקופת אכשרה או המתנה, בה המבוטח משלם דמי ביטוח אך אינו זכאי לפיצוי בקרות מקרה הביטוח. תקופות האכשרה נעות בין כ- 3 חודשים ל- 24 חודשים לסעיפים השונים. במקרים מסוימים ניתן לעבור מקופה לקופה או מתכנית ביטוח אחת לאחרת ללא צורך בתקופת אכשרה נוספת (רצוי לברר זאת עם המבטח).

תוכניות פנסיוניות

מהו גובה הקצבה שאקבל בגיל פרישה? מאילו כיסויים מורכבת הפנסיה שלי? התחלתי עבודה חדשה – מה עליי לעשות?
גם אם זה נראה רחוק, החיסכון שלכם לקראת פרישה משוק העבודה מתחיל כבר עכשיו. החיסכון הפנסיוני הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר להבטחת העתיד הכלכלי שלכם ושל משפחתכם, ולכן חשוב ביותר שתדעו לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר ותכירו את הכיסויים ואת הזכויות שלכם.

 • קרן פנסיה

תוכנית פנסיונית המעניקה מענה לשלושה צרכים מרכזיים:
• קצבה חודשית החל מגיל פרישה ולמשך כל חיי המבוטח, גובה הקצבה החודשית תלוי בסכום הצבירה שנצבר בתכנית עד לאותו מועד ובמסלול קבלת הקצבה שנבחר מבין מגוון מסלולים אפשריים.
• קצבת נכות למקרה של אובדן כושר העבודה כתוצאה ממחלה או תאונה, סכום הקצבה הוא בד"כ בשיעור של 75% מההכנסה החודשית הממוצעת המחושבת על פי תקנון הקרן, והוא עשוי להשתנות בהתאם למסלול הביטוחי שנבחר/ה ע"י העמית/ה.
• קצבת שארים לבן/בת הזוג לכל ימי חייהם ויתומים עד גיל 21
ההצטרפות לא מצריכה לרוב הוכחת בריאות, אך קיימת תקופת אכשרה של חמש שנים בגין מצב רפואי קיים.

 • ביטוח מנהלים

הוא אחד משלושת הפתרונות האפשריים בישראל לחיסכון פנסיוני לשכירים ולעצמאים, לצד קרן פנסיה וקופת גמל. כל התקנות לגבי שיעורי הפקדות, השתתפות מעסיק בהפקדות, הטבות מס וכדומה חלות גם על ביטוחי מנהלים.
הייחודיות של ביטוח מנהלים לעומת קרן פנסיה היא בהיותו חוזה אישי המחייב את חברת הביטוח כמו כל פוליסה. בקרן פנסיה ההסכם הוא שיתופי, כך שהתשואות (חיוביות או שליליות) נחלקות בין כל העמיתים בקרן.
בדומה לקרן פנסיה, ביטוח מנהלים כולל חיסכון פנסיוני ויכול לכלול רכיבי ביטוח כגון אובדן כושר עבודה, שאירים ועוד. ניתן לשנות מעת לעת את האיזון בין המרכיבים השונים בפוליסה.
תוכניות לביטוח פנסיוני מסוג ביטוח מנהלים ו/או קרן פנסיה, כוללות בתוכן חיסכון לגיל הפרישה וכן כיסוי ביטוחי למקרה נכות ומוות, על כן אנו ממליצים לשמור עליהן ולהמשיכן. היות שבמהלך השנים חלו שינוים בתנאי החיסכון הפנסיוני, הקפאת התוכנית הוותיקה שלך ופתיחת תוכנית אחרת תחתיה, עלולה לגרום לך לנזק בלתי הפיך.

 • אובדן כושר העבודה

מטרתו של ביטוח אובדן כושר עבודה הינה לספק פיצוי חודשי אשר יהווה "חלף הכנסה" לעובד כאשר הוא נמצא חלילה במצב של אובדן כושר עבודה.
על פי ההגדרות המקובלות בתנאי הפוליסות של חברות הביטוח:
בחברות הביטוח נמכר גם ביטוח הכולל הגדרה משופרת שלפיה המבוטח יהיה זכאי לפיצוי מלא או חלקי אם אינו יכול לעסוק בעיסוקו או במקצועו הספציפי באופן מלא או חלקי בהתאמה.

פיננסים והשקעות

 • מהי קופת גמל

קופת גמל היא תוכנית חיסכון לטווח ארוך לשכירים ועצמאים, המאפשרת לחסוך כספים לגיל פרישה וליהנות מהטבות מס. את הכספים ניתן למשוך לאחר הגעה לגיל פרישה כסכום הוני, בחלקים, או כקצבה חודשית פטורה ממס.
במקרה של שכירים, המעסיק משתתף עם העובד בהפקדות מדי חודש, ואילו עצמאים מפקידים לקופה בעצמם. את הכספים ניתן להשקיע במסלולי השקעה שונים, לכל אחד רמת סיכון שונה בהתאם לרצונות ולצרכים של החוסכים.

 • קרן השתלמות

קרן השתלמות היא תוכנית חיסכון לטווח בינוני לשכירים ולעצמאים, המאפשרת לחסוך כספים לכל מטרה. הקרן הופכת לנזילה לאחר שש שנים ממועד פתיחתה והיא כיום תוכנית החיסכון היחידה לטווח בינוני שגם מאפשרת לכם ליהנות מהטבות מס – מה שהופך אותה למשתלמת במיוחד. לשכירים שיעור ההפקדה המקובל לקרן השתלמות הוא 7.5% משכר העובד המשולמים על ידי המעסיק, כאשר 2.5% נוספים המופרשים משכר של העובד. עבור עצמאים נכון לשנת 2020 ניתן להפקיד עד 4.5% מההכנסה השנתית הקובעת עד לתקרת הכנסה שנתית של 264,000 ₪. מתי אפשר למשוך את הכסף והאם משלמים מס? לאחר שש שנים ניתן למשוך את הכסף, כאשר הקרן ורווחיה פטורים מכל מס עד התקרה הקבועה בחוק בעת משיכת הכספים. חשוב לדעת כי אין חובה למשוך את הכספים לאחר שש שנים. קרן ההשתלמות תהיה נזילה בתום שש שנים, אבל תוכלו לממש את הכספים גם לאחר מכן, בכל עת. כשכירים באפשרותכם לממש את הסכום בקרן למטרת השתלמות מקצועית כבר לאחר שלוש שנות ותק בקרן. גם בהגעה לגיל פרישה ניתן למשוך את הכספים בפטור ממס לאחר שלוש שנים בלבד.

 • תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

בשנת 2020 אושר תיקון 190 לפקודת מס הכנסה במטרה לעודד חיסכון באמצעות קופות גמל של אזרחים ובמיוחד גמלאים, מתוך הבנה שקצבה זקנה היא אחד העוגנים החשובים לאחר גיל פרישה. תיקון זה מאפשר לכם להפקיד כספי חיסכון פרטיים לקופות גמל, ליהנות בתקופת החיסכון מכל היתרונות של קופת גמל רגילה, ולמשוך את הכסף אחרי גיל 60 כקצבה או כסכום חד פעמי בתשלום מס מופחת של 15% על הרווח הנומינלי (במידה שעומדים בתנאים של קצבה מזערית).

 • פוליסת חיסכון

היא מוצר השקעה לטווח הקצר והבינוני, הכולל מגוון רחב של מסלולי השקעה, בהתאם ליכולת וליעדים של כל לקוח. הפוליסה מתאימה להשקעה גם בסכומים נמוכים של אלפי שקלים בודדים, שניתן להפקיד באופן חד פעמי או כהוראת קבע חודשית

ביטוח חיים

 • ביטוח חיים ריסק?

ביטוח חיים ריסק הוא ביטוח בסיסי המעניק פיצוי כספי חד פעמי, במקרה של מות המבוטח כתוצאה מאירוע ביטוחי המוגדר בפוליסה. ניתן להרחיב את הכיסוי גם למקרה של נכות מוחלטת וצמיתה. הפיצוי הוא בגובה הסכום שהוגדר בפוליסה על ידי המבוטח, וניתן למוטבים שקבע המבוטח כפי שמופי בפוליסה – בדרך כלל בן/בת זוג והמשפחה הגרעינית. מטרתו של ביטוח חיים ריסק היא להבטיח אמצעי קיום למוטבים שאיבדו יחד עם יקירם או יקירתם גם מקור הכנסה. הפיצוי מאפשר למוטבים לשמור על רמת חיים סבירה למשך תקופה. אופן השימוש בכספי הפיצוי הינו לפי שיקול דעתם של המוטבים בפוליסה.

 

 • ביטוח חיים הכנסה למשפחה

ביטוח הכנסה למשפחה הוא ביטוח גמיש, המאפשר למבוטח לספק לכל אחד מן המוטבים בפוליסה הכנסה חודשית המותאמת לצרכיו. המבוטח מגדיר את הסכום החודשי ואת תקופת התשלום לכל מוטב, וחברת הביטוח מבצעת את התשלומים בהתאם לכל אחד מן המוטבים. השימוש בכסף נתון לשיקול דעתו הבלעדי של כל מוטב.

 • ביטוח שותפים

מייצר פתרון כאשר השותפות נאלצת להתפרק חוח עקב מקרה פטירה מחלה או אובדן כושר עבודה , עריכת ביטוח שותפים נותנת פתרון לשותף שנשאר בעסק בלי צורך לייצר הון חיצוני על מנת להחיק במלוא העסק ללא צורך להשיג הון בכדי לרכוש ממשפחת השותף את חלקו

ביטוח אלמנטרי

טקסט

מי אנחנו

סוכנות שקל, בבעלות חברת הפניקס אחזקות, מתמחה בניהול הסדרים פנסיוניים, פיננסים, ביטוחי בריאות וסיעוד, פרישה, תוכניות לגיל השלישי וביטוח כללי של דירה,

רכב, עסקים ונסיעות לחו"ל. בשבילנו ביטוח הוא שליחות – הקבוצה  שמחה להוביל בתחומהו כבר מעל ארבעה עשורים ולספק לאלפי מעסיקים ומאות אלפי לקוחות מעטפת פתרונות מלאה בכל שלב ואירוע בחיים.

Nova  הוקמה בשנת 2020 על ידי קבוצת שקל וניר עובדיה במטרה להעניק לסוכני ביטוח עצמאיים את היכולות ואת הכלים של קבוצת שקל בהקמת עסק וניהולו בהתמודדות עם שוק משתנה.

Nova  איננה עוד בית סוכן, היא חלק מקבוצת שקל ניהול הסדרי ביטוח פנסיה ופיננסים באמצעותה מקבל הסוכן את היכולת לנהל את לקוח הפרט תוך כדי יתרון משמעותי

הוא גם היכולת לנהל הסדר פנסיוני כולל למעסיק. השילוב הזה הופך את סוכני Nova לחוד החנית בעולם הביטוח, הפנסיה והפיננסים המשתנה.